Rekuperatory rekuperatory

Samsung ERV / ERV Plus

Zdjęcia produktu:

Opis:

Centralki ERV zapewniają niezbędną wymianę powietrza w pomieszczeniach, z jednoczesnym odzyskiem ciepła i wilgoci ze strumienia powietrza usuwanego. Urządzenia dedykowane są do domów jednorodzinnych i powierzchni komercyjnych.

Centralki ERV Plus to rozbudowana wersja klasycznego urządzenia ERV. Nowy typ może współpracować z systemem DVM Plus IV jak każda z wielu typów jednostek wewnętrznych, umożliwiając ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń z jednoczesną wymianą powietrza. System znajduje zastosowanie w pomieszczeniach biurowych czy handlowych.

Strumień powietrza usuwanego z pomieszczeń przekazuje ciepło ogrzewając zimne powietrze czerpane z zewnątrz. Dzięki temu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia częściowy odzysk wilgoci z powietrza usuwanego, co pozwala zachować właściwą wilgotność w pomieszczeniu. W lecie powietrze usuwane z klimatyzowanego pomieszczenia schładza powietrze nawiewane, ograniczając tym samym koszty chłodzenia.

Charakterystyka:

  • Odzysk ciepła. Strumień powietrza usuwanego z pomieszczeń przekazuje ciepło ogrzewając zimne powietrze czerpane z zewnątrz. Dzięki temu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia częściowy odzysk wilgoci z powietrza usuwanego, co pozwala zachować właściwą wilgotność w pomieszczeniu.
  • Filtr klasy F8. Centralki wentylacyjne ERY firm Samsung są wyposażone standardowo w wysoce wydajne filtry klasy F8 (EU8), wg PN-EN 779, gwarantujące dokładną filtrację powietrza nawiewanego do pomieszczeń, podczas gdy filtry oferowane standardowo w centralach innych producentów to najczęściej filtry klasy G3 i G4.
  • Jonnizator S-Plasma ion (Opcja). Centralka ERV może być opcjonalnie wyposażona w Jonizator SPi, który ma zdolność do eliminowania licznych patogenów obecnych w powietrzu wewnętrznym takich jak bakterie, wirusy, roztocza, pleśnie i alergeny. Właściwości SPi zostały potwierdzone certyfikatem TUV Rheinland Polska.
  • Automatyczny "by-pass". W trybie pracy Auto, w zależności od różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, centralka automatycznie steruje obejściem wymiennika (by-pass). Jeżeli różnica temperatur jest mniejsza niż 5°C, urządzenie otwiera by-pass, zapewniając jedynie wymianę powietrza bez odzysku ciepła na wymienniku krzyżowym. Takie rozwiązanie zapobiega zjawisku niepożądanego podgrzewania powietrza, nawiewanego do pomieszczenia w okresach przejściowych (wiosna, jesień), gdy np. w pomieszczeniu panuje temperatura 25°C (zyski ciepła), a na zewnątrz temperatura wynosi 20°C.
  • Współpraca z GWC (gruntowym wymiennikiem ciepła). Centralki wentylacyjne ERV pracują bez dodatkowej nagrzewnicy powietrza aż do temperatury zewnętrznej -15°C. Po połączeniu z odpowiednio dobranym gruntowym wymiennikiem ciepła, zapewniają całoroczną pracę, zużywając minimalne ilości energii elektrycznej. Moc elektryczna modelu RHF025EE na najniższym biegu to tylko 85 W!
  • Współpraca z okapem kuchennym. Na płytce sterującej centralki ERV znajduje się styk umożliwiający wprowadzenie sygnału o załączeniu okapu kuchennego. W momencie uruchomienia okapu wentylator nawiewny centralki przełącza się na bieg turbo, a wyciągowy na minimum. Dzięki temu rozwiązaniu w domu nie tworzy się nadmierne podciśnienie. Istnieje możliwość podłączenia zewnętrznych elementów współpracujących z centralką, takich jak nawilżacz parowy, przepustnica powietrza świeżego czy dodatkowy wentylator gruntowego wymiennika ciepła.
  • Automatyczna regulacja punktu pracy wentylatorów. W wielu przypadkach po zakończonym montażu przewodów wentylacyjnych okazuje się, że rzeczywista strata ciśnienia w instalacji różni się od wartości założonej. Niezbędna jest wtedy dodatkowa regulacja sieci w celu zapewnienia właściwego wydatku powietrza.
ozdobnik ozdobnik